
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 0.95 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 9656
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03187
Ext.Price$0.03187
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03187 | $0.03187 |
| 10 | $0.02837 | $0.28370 |
| 50 | $0.02525 | $1.26250 |
| 100 | $0.02224 | $2.22400 |
| 500 | $0.01959 | $9.79500 |
| 1000 | $0.01719 | $17.19000 |
| 3000 | $0.01509 | $45.27000 |
